Konferencja naukowo-szkoleniowa „Śpiączka i stany ograniczonej świadomości”

Komitet Organizacyjny

Fundacja Wspierania Rozwoju Neurologii

„Neurologia Bydgostiensis”

i Centrum Medyczne „Epimigren”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na konferencję naukowo-szkoleniową pod tytułem: „Śpiączka i stany ograniczonej świadomości. Sukcesy i porażki”, która odbędzie się dnia 4 czerwca 2016 roku w „Hotelu pod Orłem” w Bydgoszczy, ul. Gdańska 14 .

Komitet Organizacyjny

PROGRAM OSTATECZNY

09:00- 09:10 Powitanie uczestników.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego- dr n.med.Krzysztof W. Nicpoń.

Sesja 1.   Prowadzący: prof. Teofan M. Domżał, prof. Adam Stępień

09:10- 09:40  Wykład wprowadzający: „Stymulacje mózgu w historii i praktyce”. Prof. Teofan M.Domżał.

09:40- 10:10 „Neuroprotekcja w teorii i praktyce. Sukcesy i porażki”. Prof. Adam Stępień

10:10- 10:40 „Komunikacja werbalna i niewerbalna w neurologii”. Prof. Andrzej Potemkowski

10:40- 11:10  „ Naczyniopochodne uszkodzenie mózgu- czynniki decydujące o rokowaniu”. Prof. Jacek Rożniecki

11:10- 11:40 Dyskusja

11:40- 12:00 Przerwa kawowa

Sesja 2.Prowadzący: prof. Zbigniew Bartuzi, dr hab. Iwona Sarzyńska-Długosz

12:00- 12:30 „Stymulacja wielozmysłowa w neurorehabilitacji chorych w stanach wegetatywnym   i  minimalnej świadomości  - sukcesy i porażki”. Dr hab.n. med. Iwona Sarzyńska-Długosz

12:30- 13:00 „Nietolerancja i alergia  pokarmowa u pacjentów w stanach ograniczonej świadomości żywionych z pominięciem drogi fizjologicznej”. Prof. Zbigniew Bartuzi

13:00- 13:30 „ Powikłania stanów wegetatywnego i minimalnej świadomości. Jak można  ich unikać?” Dr n. med. Krzysztof W. Nicpoń.

13:30- 14:30 Dyskusja panelowa nt. „ Alternatywne metody komunikacji niewerbalnej. Zastosowanie technologii śledzenia wzroku”. Prowadzący: Prof. Jan Ober, uczestnicy: dr Bartosz Kunka, mgr Agnieszka Kwiatkowska, dr Jarosław Szczygieł, dr n.med.Krzysztof W.Nicpoń oraz wszyscy uczestnicy konferencji.

14:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji- Organizatorzy

14:45 Lunch

Łączę wyrazy szacunku

W imieniu Komitetu Organizacyjnego