17 grudnia 2013 w Zespole Szkół nr 3 w Pile odbył się koncert charytatywny na rzecz 15 letniego Filipa Mejera z Piły, który 15 sierpnia 2012 uległ wypadkowi komunikacyjnemu i od tamtego czasu jest w stanie śpiączki apalicznej. Chłopiec obecnie przebywa na rehabilitacji polisensorycznej w klinice „Budzik” - ośrodku przy fundacji Akogo pani Ewy Błaszczyk. Podczas koncertu prowadzona była aukcja, z której środki zostaną przekazane na cele dalszego leczenia Filipa.

Stowarzyszenie MOTYL,  reprezentowane na koncercie przez prezes panią Ewę Gurdę, przekazało na licytację stroik świąteczny. Była to okazja do spotkania z wieloma ludźmi, w tym z ogromną rzeszą młodzieży o wrażliwych sercach. Na koncercie obecny był również tata Filipa, Pan Zbigniew Mejer oraz siostra Ewa, którzy gorąco dziękowali wszystkim za zrozumienie, wsparcie i wielkie serce.